Lider zatrzymany!

W minioną sobotę o godz. 13 juniorzy młodsi osieckiej Spójni rozegrali wyjazdowe spotkanie 15 kolejki z obecnym liderem rozgrywek Promieniem Przeginia. Mecz zaczął się od wymiany ciosów, jednak to gospodarze zdobyli gola już w 5 minucie. Nasi juniorzy nie załamali się stratą bramki i szybko wzięli się w garść, stwarzając sobie sytuacje za sytuacją. M.in. świetnym strzałem z dystansu popisał się Bartosz Banek czy Patryk Moniowski. Napór Osieczan był jednak nieskuteczny aż do 17 minuty. Rzut rożny wykonywał Kamil Mosur, a znakomitym strzałem główką popisał się Kacper Kluczewski, który zdobył bramkę. Zawodnicy Spójni nie odpuszczali, stwarzali groźne sytuacje bramkowe oraz byli aktywniejsi od przeciwników. Doskonałą okazję sam na sam zmarnował Kamil Mosur. W następnej sytuacji dla gości swoje umiejętności pokazał Kluczewski. Środkowy pomocnik klubu z Osieka sprawdził dyspozycję bramkarza obijając poprzeczkę bramki gospodarzy technicznym strzałem zza pola karnego. Goście nie zwalniali tempa, jednak nadal szwankowała skuteczność. Po pierwszej połowie było więc 1-1 . Druga połowa była bardziej wyrównana. Obie drużyny stwarzały dogodne sytuacje. Znakomity strzał oddał Dominik Szczurek, jednak doskonałą paradą popisał się dobrze dysponowany bramkarz gospodarzy. Zawodnicy z Przeginii również mieli swoje okazje, aby zdobyć bramkę, lecz na szczęście dla klubu z Osieka w świetnej dyspozycji był bramkarz Dawid Półtorak. Mecz toczył się w szybkim tempie, bez wskazania na żadną z drużyn. W 65 minucie zawodnik klubu z Osieka, Adrian Kocjan otrzymał drugą żółtą, a w następstwie czerwoną kartkę. Mimo gry w osłabieniu nasi juniorzy dzielnie się bronili i dowieźli korzystny rezultat do końca spotkania. Podsumowując był to mecz walki, w którym obie drużyny miały szansę na zwycięstwo. Pierwsza połowa zdecydowanie na korzyść Spójni, druga już znacznie bardziej wyrównana.

Promień Przeginia 1-1 LKS Spójnia